Stručná charakteristika a zaměření pracoviště

 

Středisko Slezské diakonie BENJAMÍN Krnov vzniklo v roce 1998, bylo prvním nestátním zařízením v Krnově, pečujícím o klienty s mentálním a kombinovaným postižením. 

Středisko je umístěno v přízemní panelové budově, která je situována v sídlištní zástavbě, vlastníkem budovy je město Krnov. Objekt je po celkové rekonstrukci, která byla provedena ze sponzorských darů a nadací Slezské diakonie v letech 1998 a 1999. Z těchto důvodů byl městem Krnov stanoven nájem na 1,-Kč až do roku 2028. Veškeré prostory se staly díky rekonstrukcím bezbariérovými, jsou rozděleny na několik relativně samostatných komplexů, které mají k dispozici veškeré sociální zázemí. Všechny prostory jsou účelně a vkusně vybavené a také maximálně využité.

Středisko BENJAMÍN Krnov leží na okraji města Krnov, svou polohou je 15 minut chůze od centra. Je přístupné městské hromadné dopravě, vlakovému nádraží Krnov Cvilín. U střediska je parkoviště vyhrazené osobám se zdravotním postižením.

Středisko BENJAMÍN Krnov sídlí v budově s Mateřskou školou a základní školou Slezské diakonie: www.specialniskolakrnov.cz